TOP LATEST FIVE IRYDOTOMIA URBAN NEWS

Top latest Five Irydotomia Urban news

Top latest Five Irydotomia Urban news

Blog Article

Nie przegap Pełne antyoksydantów i dobre dla serca. Te "orzechy" są idealną przekąską Te ćwiczenia pomagają pozbyć się cellulitu.

Istnieje jednak skuteczne leczenie tego typu jaskry, między innymi irydotomia laserowa. Zabieg w większości przypadków prowadzi do jej całkowitego wyleczenia.

Ważna jest również ocena stopnia otwarcia się kąta po zabiegu. W obecnym czasie każdy pacjent po wykonaniu zabiegu irydotomii laserowej powinien być poddany badaniom diagnostycznym potwierdzającym skuteczność zabiegu.

Dzięki temu może ona swobodnie przepływać do kąta przesączania i stamtąd być odprowadzana z oka. Po takim zabiegu ciśnienie wewnątrzgałkowe najczęściej stabilizuje się na normalnym poziomie. Należy jednak pamiętać, że nie w każdej postaci jaskry i nie u wszystkich pacjentów można irydotomię laserową wykonać – ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Kolejną metodą jest wymiana soczewki. Może ona zostać wykonana zanim dojdzie do zrośnięcia szczeliny kąta na ponad połowie jej obwodu. Taki zabieg na jaskrę stosujemy zwykle, gdy posiadasz zbyt dużą soczewkę własną. Często także ma ona już cechy mniej lub bardziej zaawansowanej zaćmy. Zabieg polega na wszczepieniu soczewki sztucznej w miejsce własnej. Dzięki temu dochodzi do poszerzenia obszaru pomiędzy tęczówką a rogówką.

Irydotomia laserowa jest leczeniem przyczynowym, które ma na celu naprawę nieprawidłowości anatomicznych gałki ocznej. Gdy zostaną just one wyeliminowane, w większości przypadków objawy mijają i jaskra jest w pełni wyleczona. 

Powstrzymaj się także od aktywności fizycznych, które mogą powodować wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, na przykładvert dźwigania ciężkich przedmiotów. Dzięki stosowaniu się do zaleceń po zabiegu irydotomii laserowej unikniesz jego powikłań.

Rzadko występujące powikłania to uszkodzenie śródbłonka rogówki, zmętnienie soczewki, obrzęk plamki żółtej.

Chory po przeprowadzeniu irydotomii laserowej pozostaje przez pewien czas w poradni okulistycznej, by lekarz wykonujący zabieg mógł wstępnie ocenić jego skuteczność, ogólny stan pacjenta i ciśnienie wewnątrzgałkowe w operowanym oku. Kontrole takie powtarza się najczęściej po jednym i po trzech dniach, by ocenić ostateczny rezultat leczniczy wykonanej procedury.

U chorych z jaskrą kąt 10 ma często tendencję do zwężania się, zamykania, w jego okolicy tworzą się zrosty. Utrudnia to odpływ cieczy wodnistej i powoduje wzrost ciśnienia płynu w oku.

Irydotomia ma także zastosowanie w leczeniu ostrego ataku jaskry (ostrego zamknięcia kąta). Jest to stan całkowitego zamknięcia kąta przesączania z gwałtownym narastaniem ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Irydotomia laserowa pozwala na uzyskanie lepszej kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego w przebiegu jaskry zamkniętego lub zamykającego się kąta. Chorzy z tym schorzeniem narażeni są na utratę wzroku wskutek uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Ciecz wodnista, produkowana przez ciało rzęskowe, w warunkach prawidłowych przepływa swobodnie z tylnej do przedniej komory oka (czyli spoza tęczówki przez otwór źreniczny ku przodowi) i here jest odprowadzana przez tak zwany kąt przesączania. Ze względu na lokalizację nazywany jest on kątem tęczówkowo-rogówkowym.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę. Porady eksperta

Report this page